Jump to Navigation

Patronat

Patronat nad serwisem SkarbySerca.pl obejmują:

Bóg Ojciec

 

Honorowy patron serwisu, który wszystko przenika: „Pan przenika wszystkie serca i zgłębia wszystkie tajniki myśli.” (1 Krn 28,9) i sprawia, że serwis jest tworzony: „Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą.” (Flp 2,13), Bóg Ojciec ogarnia to dzieło swoim miłosierdziem: „Pan jest dobry dla wszystkich i Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieła.” (Ps 145,9)

Matka Boża

 

Największa spośród niewiast jest Matką wszystkich uczniów Jezusa: „Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.” (J 19,26-27). Została opiekunką serwisu, bo jak matka w bólach rodzi swoje dziecko tak Matka Boża widząc bóle rodzenia serwisu wspiera to dzieło aby dzięki niemu narodzili się nowi uczniowie jej syna Jezusa.

św. Michał Archanioł

 

Wódz zastępów niebieskich broniący przed szatanem został obrońcą serwisu: „Nikt zaś nie może mi skutecznie pomóc przeciw nim z wyjątkiem waszego księcia Michała” (Dn 10,21). Jego pomoc jest odczuwalna w serwisie podobnie jak u św. Faustyny: „Wiedz, że jesteś nienawidzona przez zło, ale nie lękaj się. - Któż, jako Bóg! – I znikł. Jednak czuję jego obecność i pomoc." (Dz 706)

św. Faustyna Kowalska

 

Święta Faustyna dostała od Boga przywilej bycia Jego Sekretarką Miłosierdzia: „Sekretarko Moja, napisz, że jestem hojniejszy dla grzeszników, niżeli dla sprawiedliwych. Dla nich zstąpiłem na ziemię..., dla nich przelałem Krew, niech się nie lękają do Mnie zbliżyć, oni najwięcej potrzebują Mojego Miłosierdzia.” (Dz 1275). Tak więc serwis ma patronkę - sekretarkę Boga, która stara się kontaktować dusze z Jego Miłosierdziem.

św. Paweł z Tarsu

 

Prawdopodobnie jest to najroztropniejszy z uczniów Jezusa, bardzo skuteczny i pomysłowy w działaniu: „Zresztą niech będzie i tak: nie byłem dla was ciężarem, ale będąc przebiegłym, zdobyłem was podstępem.” (2 Kor 12,16). Wspiera serwis jako patron aby innych chrześcijan zachęcić do gorliwości i zdobywania ludzkich dusz na różny sposób tak jak nauczał Jezus: „Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy /wszystko/ się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.” (Łk 16,9)

św. o. Pio

 

„Ojciec Pio miał heroiczną i wspaniałomyślną duszę, myślał o innych, wstawiał się za innymi, ofiarował siebie jako żertwę ofiarną za innych po to, żeby wszyscy byli zbawieni – Kościół wojujący i Kościół cierpiący. Cierpienie i miłość to dwa tory którymi Ojciec Pio zobowiązał się podążać: „czuję, że topię się w ogromnym oceanie miłości Ukochanego. Przebieram miarę, sycąc się nią nieustannie” List 526” źródło: Alessio Parente OFM Cap „Ojciec Pio a dusze czyśćcowe” Jest to wielki święty, który do dzisiaj pociąga wiele osób do Boga, został patronem serwisu aby każdą osobę zachęcić do osiągania wielkiej świętości.

bł. Jan Paweł II

 

„Pamiętam, że kiedy byłem młody tak jak wy i czytałem Ewangelię, to dla mnie najsilniejszym argumentem za prawdziwością tego, co czytam, było to, że tam nie ma żadnej taniej obietnicy.” Kraków 10.06.1987. Tak jak za życia nasz polski papież starał się cały nasz naród pociągnąć do Boga tak dziś poprzez objęcie patronatu chce być z nami Polakami w tej walce „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” (J 8,31-32).

 Page | by Dr. Radut