Jump to Navigation

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Co znaczą skróty użyte w serwisie?

Skróty odnoszą się do poszczególnych ksiąg Pisma Świętego w przekładzie Biblii Tysiąclecia, Dzienniczka św. Faustyny oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Na początku Pisma Świętego jest spis skrótów do której księgi czy ewangelii się odnoszą, następnie numer oznacza numer rozdziału z danej księgi i kolejne numery określają wersety z tego rozdziału.

Skróty do dzienniczka zaczynają się od Dz i podają numer, który jest w Dzienniczku w ten sposób można sprawdzić czy w serwisie nie ma jakiegoś choćby nieświadomego przekłamania.

Skrót KKK odnosi się do Katechizmu Kościoła Katolickiego łącznie z numerem wersetu stosowanym w katechizmie.

Znalazłem błąd w serwisie mam go komuś zgłosić czy zostawić tak jak jest?

Bardzo proszę powiadom o tym błędzie jak najszybciej wysyłając maila z formularza o tytule "błąd w serwisie". W  serwisie dołożono wszelkich starań aby było jak najmniej błędów, jednak mylić się jest rzeczą ludzką, tak więc i ten serwis nie jest doskonały.

Chciałbym pomóc przy tworzeniu serwisu, ale nie wiem co mogę zrobić?

Napisz z formularza w tytule "chęć współpracy" o tym co chciałbyś robić, jakie masz umiejętności, na jakich dziedzinach się znasz, jeśli znasz się na czymś czego nie ma w serwisie nie przejmuj się być może serwis będzie rozbudowywany o ten dział. Jeśli znasz się np. na grafice, czy na fotografii albo na pisaniu tekstów i chciałbyś wykorzystać swoje umiejętności współtworząc serwis to napisz o tym. Jeśli nie masz pomysłu to możesz rozwijać obecne pomysły w serwisie...

Spodobał mi się serwis czy mogę pomóc w jego promocji?

Promocja to zbyt duże słowo. Serwis nie korzysta z bilbordów, reklam w telewizji czy w radiu, na stronie nie ma żadnych reklam ani płatnych treści. Jeśli chcesz pomóc możesz wysłać linka do strony do swoich znajomych, nawet jeśli pokażesz serwis jednej osobie to będzie duża pomoc, bo jedną osobę możesz pociągnąć do Boga. Jeśli masz swoją stronę internetową lub bloga możesz tam umieścić baner albo link do serwisu, jeśli jesteś na portalach społecznościowych albo youtubie to możesz pomóc Przyjacielowi, ale nie rób nic na siłę, jeśli nie masz do tego przekonania.

Chciałbym aby to co robię zostało uznane za skarb i umieszczone w serwisie, czy jest taka możliwość?

Najlepiej cierpliwie czekać... ale wtedy możesz się nie doczekać. Jest bardzo wiele osób i dzieł, które można uznać za skarby, dlatego niekoniecznie wszystkie zostaną tutaj umieszczone. Możesz napisać prośbę o dodanie do serwisu albo poprosić kogoś kto już jest w serwisie aby Cię zarekomendował. W pierwszej kolejności są  uwzględniane prośby od osób, które są na stronie serwisu, zostały zaproszone do współpracy oraz odpowiedziały na zaproszenie i umieściły nasz baner na swojej stronie internetowej.

Dlaczego w serwisie nie ma dokładnych danych o twórcach serwisu? Chciałbym wiedzieć kto za tym wszystkim stoi?

Któż jak Bóg!!! - "Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą." (Flp 2,13)

Bóg w swym miłosierdziu powołuje ludzi do wykonywania różnych zadań:

"Wybranie więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie."  (Rz 9,16)

"To, że byłem z wami, nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn!" (Tb 12,18)

Serwis powstał z woli Bożej i są dokładane wszelkie starania aby był tylko na Jego chwałę, a nie na chwałę jakiegoś człowieka czy grupy ludzi:

"Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Bądźcie naśladowcami moimi, tak jak ja jestem naśladowcą Chrystusa." (1 Kor 10,31-11,1)Article | by Dr. Radut